GALÉRIA

 • Ako išli zvieratká do Bratislavy

  Zvieratká z lesa sa vybrali na výlet do Bratislavy. Priviezli sa k  národnému divadlu, odskákali na hrad, odkiaľ si pozreli Dunaj . Odtiaľ sa presunuli k prezidentskému palácu. Mesto si pozreli aj z výšky z Ufa a svoju púť zakončili pri novom národnom divadle. to všetko za sprievodu pesničiek a tanca.  

  Viac info

 • Putovanie kvapiek svetom-Dapfné

  Deti sa ponorili do dobrodružného príbehu o kvapkách, ktoré putujú svetom a dokážu pritom nadobúdať všakovaké podoby. Počas  ich dobrodružných ciest zistia deti, že hoci je vody vo svete neúrekom, patrí k tým najväčším pokladom.

  Viac info

 • Ukážka vzdelávacej činnosti v MŠ

  Krásne jesenné počasie s charakteristickými črtami tohoto obdobia ako je zber úrody, sme si umocnili hrou ,, Na sadára”. Rôznymi hudobnými činnosťami boli  zaujaté a  zapojené všetky deti.

  Viac info

 • Halloween

  V našej škôlke sme s deťmi oslávili sviatok strašidiel doma vyrobenými tekvičkami. Boli všetky nápadité a krásne a každé dieťa dostalo za snahu odmenu. Ešte sme si aj zatancovali. Bolo nám strašidelne veselo.    

  Viac info

 • Deň zdravej výživy

  Deň zdravej výživy sme oslávili tvorivými projektami v každej triede. Všade sa strihalo,lepilo kreslilo a vyfarbovalo. Už vieme čo je zdravé a čo nie. A naši predškoláci sa rozhodli ozdraviť aj naše okolie a pozbierali odpadky okolo plota a v najbližšom okolí.

  Viac info

 • Hudobný koncert dych. nástrojov

  Predstavili sa nám dychové hudobné nástroje, deti si ich mohli vyskúšať  a pohybom reagovali na ich zvuk.

  Viac info

 • Daphné- plody našich záhrad

  Spoznávali plody našich záhrad, ktorými Pani Úroda každoročne odmeňuje dobrých hospodárov. Ovocie a zeleninu spoznávali zrakom, chuťou, hmatom a podľa vône. Oboznámili sa s príbehom o jednom zrnku- zahrali sa celý vývoj od semienka až po hotový výrobok. Od DAPHNÉ (inštitút aplikovanej ekológie) sme dostali publikáciu: Kniha príbehov o ochrane prírody.

  Viac info

 • Brigáda

  V sobotu 12. 10. sa v MŠ Ušiakova od rána usilovne pracovalo. Rodičia sa spolu so zamestnancami materskej školy rozhodli skrášliť a spríjemniť prostredie pre svoje ratolesti, a preto sa hrabalo lístie, a hlavne sa natieral plot, ktorý nám zožrala pani hrdza.  Pri dobrej hudbe, čaji  a koláčoch všetkým práca ubiehala  od ruky. Nevadilo nám ani to, že počasie nevyšlo…

  Viac info

 • Lienky a turistická vychádzka

  Lienočky sa vybrali na turistickú vychádzku spojenú s návštevou Dúbravského múzea.Dozvedeli sme sa veľa z histórie Dúbravky. Po ceste sme si spievali,dobrá nálada nás sprevádzala.Dobroty,ktoré rodičia nabalili sme si zjedli na ihrisku Pekníkova . Tam sme sa vybláznili a do škôlky sme sa vrátili príjemne unavení a plný zážitkov…Bolo super!!!!

  Viac info

 • Sovičky a turistická vychádzka

  24.9. sa Sovičky zúčastnili turistickej vychádzky do starej Dúbravky kde si pozreli Miestny úrad, starú hasičskú stanicu a nakoniec v Dúbravskom múzeu si pozreli ako žili ľudia kedysi, aké nosili kroje, s akými nástrojmi pracovali v dobe kamennej, železnej a brondzovej. Zaujali ich skameneliny dávnych živočíchov z prvohôr, druhohôr a treťohôr. Pozreli si staré telefóny,…

  Viac info